Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości

Nauczyciel i rodzic w jednym...

Szanowni Państwo,

Docierają do nas informacje o problemach w logowaniu użytkowników którzy zatrudnieni są  w szkole, a jednocześnie w innej placówce mają dziecko i widnieją w systemie jako opiekun.

Przypominamy zatem, że każdy użytkownik systemu jest identyfikowany w nim po numerze PESEL. Numer ten jest  kluczem do którego dopisywane są dodatkowe składowe takie jak imię, nazwisko, czy e-mail. I to właśnie adres e-mail jest elementem który najczęściej stwarza problem dlatego, że podawane są różne adresy jako adresy prywatne. Następuje wtedy sytuacja, że jeden użytkownik ma w systemie dwa różne adresy i system przy próbie odzyskiwania hasła zaczyna szaleć.

Prosimy zatem o podawanie jednego i tego samego adresu e-mailowego zarówno w kadrach w Państwa miejscu zatrudnienia, jak i w szkole w której uczy się Państwa dziecko.

Poprawiony: czwartek, 05 września 2013 06:49

Nowe SIO

Email Drukuj PDF

"Nowe" oprogramowanie SIO ma specyficzne wymagania, które nie gwarantują poprawności pracy tego oprogramowania na serwerach.

W celu spełnienia wymagań stawianych przez oprogramowanie SIO i ochrony danych osobowych -  sugerujemy do SIO przeznaczyć komputer na którym uprawnione osoby będą mogły pracować z uprawnieniami administratora.

Poprawiony: czwartek, 10 kwietnia 2014 12:35

Zmiana adresu mailowego POLPAK

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do informacji przekazanej nam przez Orange Polska informujemy, że od dnia 06 maja 2013 roku zostaje wyłączony obowiązujący obecnie adres do zgłaszania awarii: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uruchomiony został nowy adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. który od 06 maja będzie jedynym obowiązującym adresem do zgłaszania usterek. Jednocześnie przypominamy aby w trakcie zgłaszania awarii dopisywać DW serwis RCRE którego adres pozostaje bez zmian.

Poprawiony: piątek, 19 kwietnia 2013 07:33

Aneksy do arkusza organizacyjnego - szkolenie

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami serdecznie zapraszam na warsztaty doskonalące z aplikacji Arkusz organizacyjny w ramach projektu Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości, organizowany przez RCRE w Opolu oraz ODKKO VULCAN Ośrodek we Wrocławiu. Szkolenie skierowane jest do dyrektorów szkół (osób bezpośrednio pracujących z aplikacją).

Miejsce: Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji, ul. Głogowska 27, 45-315 Opole.

Cena: Pierwsza osoba ze szkoły nieodpłatnie, każda kolejna 240 zł brutto.

Warsztaty: szkolenie kierowane jest do osób pracujących na aplikacji Arkusz organizacyjny, ze szkół województwa opolskiego, które biorą udział w projekcie Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zabranie na szkolenie projektu organizacyjnego swojej szkoły, przygotowanego wcześniej za pomocą aplikacji Arkusz organizacyjny! Nie jest to kurs od podstaw!

W celu wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o zalogowanie się na stronie: http://www.educentrum.org.pl

Dane o terminach szkolenia znajdują się tutaj -

Ireneusz Podolak

Poprawiony: wtorek, 03 września 2013 08:19

Oświadczenia o przestrzeganiu trwalosci projektu

Szanowni Państwo,
Przypominamy, iż zgodnie z zapisami umowy partnerskiej §18 ust. 2 Partner Projektu (JST) zobowiązany jest do dostarczenia Liderowi do dnia 20 stycznia każdego roku oświadczenia o przestrzeganiu trwałości projektu.
W związku z powyższym prosimy wszystkie samorządy o złożenie oświadczenia za rok 2013 i dostarczenie powyższego dokumentu do RCRE.
Wzór oświadczenia był publikowany na naszej stronie pod adresem:

Poprawiony: piątek, 03 stycznia 2014 12:31

Strona 1 z 8

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu województwa opolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 „inwestujemy w Twoją przyszłość”.

Projekt pn. „Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości”, Decyzja o dofinansowaniu nr RPOP.02.02.00-16-020/09-00 z dnia 28.06.2010r.,
dofinansowany w ramach RPO WO 2007-2013, Działanie 2.2 Moduły informacyjne, platformy e-usług i bazy danych
Projekt pn „Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości”-etap II, Decyzja o dofinansowaniu nr RPOP.02.01.00-16-006/10-00 z dnia 07.09.2010r.,
dofinansowany w ramach RPO WO 2007-2013 Działanie 2.1 Infrastruktura dla wykorzystania narzędzi ICT