Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości

Dzienniki zajęć innych - Vulcan

Email Drukuj PDF

Informacja w sprawie archiwizacji dzienników zajęć innych...

Kopia wykonana w systemie dziennika zawiera również kopię dzienników zajęć innych. Nie ma możliwości wykonania eksport/kopii tylko dziennika zajęć innych.

W dniu 2 września ukazało się nowe rozporządzenie MEN w sprawie sposobu prowadzenia dokumentacji przez szkoły- załącznik

- to na dyrektorze szkoły ciąży obowiązek stworzenia instrukcji kancelaryjnej, w której będzie precyzyjnie opisane jak postępować z dokumentami – ich archiwizacja. Prawo oświatowe nie normuje tego, tutaj należy bazować na:

• ustawie z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (tekst jedn.: Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 673 z późn. zm.),
  • rozporządzeniu Ministra Kultury z dnia 16 września 2002 r. w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania i kwalifikowania oraz zasad i trybu przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 167, poz. 1375),

Dziennik zajęć innych archiwalny jest do przeglądania wyłącznie w module dzi – w Administrowaniu jest wyłącznie ich lista.

Pozdrawiam serdecznie

Aleksandra Werner

serwis techniczny oprogramowania

Opolska eSzkoła - RCRE HelpDesk

Email Drukuj PDF

Dnia 29.10.2014r. został uruchomiony serwis RCRE HelpDesk mający na celu usprawnić komunikację w przypadku wystąpienia problemów z działaniem infrastruktury sprzętu oraz oprogramowania Opolskiej eSzkoły. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie wszelkich problemów poprzez ten serwis.

Serwis dostępny jest pod adresem:

pomoc.rcre.opolskie.pl/eszkola

Proszę pamiętać, że wysyłając zgłoszenie w naszym serwisie NIE TRZEBA dodatkowo wysyłać zgłoszenia na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz wypełniać formularza zgłoszeniowego w formacie .doc

Cała procedura przekazywania zgłoszeń do realizacji będzie wykonywana przez nas.

Na adresy mailowe szkół zostały wysłane dane logowania do serwisu, w przypadku braku tych danych prosimy o kontakt pod adresem

Zmiana adresu mailowego POLPAK

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do informacji przekazanej nam przez Orange Polska informujemy, że od dnia 06 maja 2013 roku zostaje wyłączony obowiązujący obecnie adres do zgłaszania awarii: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uruchomiony został nowy adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. który od 06 maja będzie jedynym obowiązującym adresem do zgłaszania usterek. Jednocześnie przypominamy aby w trakcie zgłaszania awarii dopisywać DW serwis RCRE którego adres pozostaje bez zmian.

Poprawiony: piątek, 19 kwietnia 2013 07:33

Oświadczenia o przestrzeganiu trwalosci projektu

Szanowni Państwo,
Przypominamy, iż zgodnie z zapisami umowy partnerskiej §18 ust. 2 Partner Projektu (JST) zobowiązany jest do dostarczenia Liderowi do dnia 20 stycznia każdego roku oświadczenia o przestrzeganiu trwałości projektu.
W związku z powyższym prosimy wszystkie samorządy o złożenie oświadczenia za rok 2013 i dostarczenie powyższego dokumentu do RCRE.
Wzór oświadczenia był publikowany na naszej stronie pod adresem:

Poprawiony: piątek, 03 stycznia 2014 12:31

Informacja dla nauczycieli w sprawie dostępu do dzienników

Email Drukuj PDF

Na pulpicie użytkownika zalogowanego do serwera szkolnego (dotyczy nauczycieli i pracowników placówki) dostępne są ikony pozwalające na bezpośrednie połączenie do aplikacji Dziennika Lekcyjnego oraz innych aplikacji:

- Dziennik Lekcyjny – pozwalający na bezpośredni dostęp do Dziennika Lekcyjny za pomocą loginu i hasła,

- Dziennik Karta - pozwalający na bezpośredni dostęp do Dziennika Lekcyjny za pomocą karty chipowej,

- UONET – dostęp do aplikacji zarządzania szkoła (Sekretariat, itp.) dostępny za pomocą loginu i hasła,

- UONET karta – dostęp do aplikacji zarządzania szkoła (Sekretariat, itp.) dostępny za pomocą karty chipowej.

Mamy nadzieję iż powyższe ikony pozwolą Państwu na łatwiejszy i szybszy dostęp do aplikacji.

Poprawiony: środa, 17 września 2014 08:56

Strona 1 z 10

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu województwa opolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 „inwestujemy w Twoją przyszłość”.

Projekt pn. „Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości”, Decyzja o dofinansowaniu nr RPOP.02.02.00-16-020/09-00 z dnia 28.06.2010r.,
dofinansowany w ramach RPO WO 2007-2013, Działanie 2.2 Moduły informacyjne, platformy e-usług i bazy danych
Projekt pn „Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości”-etap II, Decyzja o dofinansowaniu nr RPOP.02.01.00-16-006/10-00 z dnia 07.09.2010r.,
dofinansowany w ramach RPO WO 2007-2013 Działanie 2.1 Infrastruktura dla wykorzystania narzędzi ICT