Szafki na laptopy

W związku z pojawiającymi się zapytaniami odnośnie funkcjonowania szaf przechowujących i ładujących laptopy firma OFEK przekazała nam schemat działania sterownika odpowiedzialnego za ładowanie komputerów:

Aby prawidłowo zainicjować urządzenie do pracy należy zapewnić aby w momencie podłączania wtyczki do gniazda sieciowego w ścianie odbiorniki (zasilacze komputerowe) były już podłączone.

Nie można odłączać zasilaczy komputerowych w trakcie pracy urządzenia ( gdy wtyczka jest w gnieździe na ścianie)

Opis układu optymalizacji strat biegu jałowego green function

Do osiągnięcia powyższego celu wykorzystano algorytm z góry założonego harmonogramu. Działanie algorytmu polega na automatycznym odłączeniu ładowarek po zadanym czasie i pracę w cyklach.

Harmonogram ustalono według poniższego planu:

1. Pierwsze 2 godziny: załącz ładowarki (sygnalizacja LED-zielony)
  2. Od 2:00 do 2:30: odłącz (dioda LED zgaszona)
  3. Od 2:30 do 3:00 ponownie załącz
  4. Powyżej trzeciej godziny załączaj ładowarki na 10 min co 3 godziny

Zalecenia dotyczace procedury wylaczenia logiki oszczedzania energii  - zalecamy wykonania wylaczenia logiki w celu lepszego ladowania akumulatorow laptopow.

W CELU WYŁĄCZENIA LOGIKI:

1. Odłączyć ładowarki od Softstartu.

2. Załączyć napięcie sieciowe.

3. Poczekać na start urządzenia (aż dioda zaświeci się na zielono).

4. Na bardzo krótki moment rozłączyć sieć (dokonać zaniku).

5. Powtórzyć punkty 2-4 11 razy w przeciągu mniej niż dwóch minut od uruchomienia.

Urządzenie zasygnalizuje wyłączenie funkcji poprzez szybkie mruganie na czerwono przez około 4 sekundy, po czym wróci do normalnej pracy.

Aby powtórnie włączyć funkcję należy wykonać te same kroki jak powyżej, urządzenie zasygnalizuje ponowne włączenie funkcji poprzez szybkie mruganie na zielono przez około 4 sekundy, po czym wróci do normalnej pracy.

W poniższym załączniku znajduje się szczegółowy opis:

POBIERZ PDF